6 weidera - brzuch

Wiemy już jak wykonywać ćwiczenia z zestawu Aerobicznej Szóstki Weidera, ale jak to wszystko działa od podszewki? Jakie mięśnie pracują dzięki tym ćwiczeniom? Na te pytania odpowiemy sobie już za chwilę.

 • 1

  Mięsień prosty brzucha

  współdziała wraz z płaskimi mięśniami brzucha, przeponą oraz mięśniami krocza. Do najważniejszych funkcji tego mięśnia należy zginanie tułowia człowieka. Obniża również w kierunku miednicy całą klatkę piersiową (obniża żebra, unosi miednicę) , a także wzmacnia tłocznię brzuszną.
 • 2

  Mięsień skośny zewnętrzny brzucha

  jest mięśniem, który odpowiada między innymi za zginanie kręgosłupa, a także obracanie tułowia w stronę przeciwną. W momencie skurczu obustronnego mięśnia kręgosłup jest zginany do przodu a klatka piersiowa podciągana ku dołowi.
 • 3

  Mięsień skośny wewnętrzny brzucha

  jest umiejscowiony pod mięśniem skośnym zewnętrznym i odpowiada za jednostronne obracanie i zginanie tułowia. Współdziałając wraz z zewnętrznym, skośnym mięśniem powoduje boczne zgięcie tułowia.
 • 4

  Mięsień poprzeczny brzucha

  jest jednym z mięśni, które biorą udział w tworzeniu tłoczni brzusznej. Jest mięśniem, który współpracuje z innymi mięśniami podczas wydechu. Mięsień ten zwiększa także ciśnienie w jamie brzusznej oraz zwęża klatkę piersiową.
 • 5

  Mięsień czworoboczny lędźwi

  stanowi tylną ścianę brzucha i posiada dwie warstwy. Podczas skurczy mięsień ten powoduje obniżenie dwunastego żebra oraz zgięcie kręgosłupa w swoją stronę.
 • Mięśnie po wykonaniu pełnego cyklu ćwiczeń z Aerobicznej Szóstki Weidera to nie tylko piękne mięśnia, to także silne i wytrzymałe mięśnie, które spełniają ważną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu.


Płaski brzuch