Plan weideraSkoro wiemy już kto stworzył Aerobiczną Szóstkę, do czego ona służy oraz dla kogo jest przeznaczona, warto będzie przyjrzeć się bliżej jej samej. Wiemy już, że składa się ona z sześciu różnych ćwiczeń. Ćwiczenia nie są trudne i na pewno każdy pojmie o co tak naprawdę w nich chodzi.

Sześć ćwiczeń dla poprawy wyglądu Twojego brzucha


 • 1

  Ćwiczenie 1Aby prawidłowo wykonać pierwsze ćwiczenie musi położyć się na płaskim podłożu, najlepiej będzie nadawać się mata. Ćwiczenia polega na przemiennym unoszeniu nóg, tak aby kąt w kolanie oraz biodrze był równy dziewięćdziesięciu stopniom (kąt prosty). Jednocześnie należy unieść barki, a przy wykonywaniu ćwiczenia położyć dłonie na kolanie. Co ważne, nie możemy przytrzymywać dłońmi kolan. W takiej pozycji należy wytrzymać trzy sekundy, zachowując pełne napięcie mięśni.

 • 2

  Ćwiczenie 2Drugie ćwiczenie również wykonujemy w pozycji leżącej. Ćwiczenie polega na uniesieniu obu nóg na raz z pozycji leżącej do pozycji w której kąty pomiędzy biodrem i nogą oraz udem i łydką będą wynosiły dziewięćdziesiąt stopni podobnie jak w ćwiczeniu pierwszym. W takiej pozycji wytrzymujemy trzy sekundy przy maksymalnym napięciu mięśni, a następnie wracamy do pozycji wyjściowej.

 • 3

  Ćwiczenie 3W ćwiczeniu trzecim nadal leżymy prosto z tym, że teraz ręce układamy na karku. Ćwiczenie polega na unoszeniu na przemian swoich nóg do wcześniej już wspominanej pozycji aby osiągnąć dwa kąty proste (dziewięćdziesiąt stopni pomiędzy udem i łydką, a także biodrem i nogami). Należy starać się nie unosić tułowia przy jednoczesnym podnoszeniu barków. Podobnie jak we wcześniejszych ćwiczeniach staramy się wytrzymać trzy sekundy w pełnym napięciu przy każdym powtórzeniu.

 • 4

  Ćwiczenie 4Czwarte ćwiczenie jest bardzo podobne do ćwiczenia drugiego, z tym że ręce trzymamy na karku. Polega ono na jednoczesnym unoszeniu obu nóg do pozycji w których będą one tworzyły kąt dziewięćdziesięciu stopni (dokładnie tak jak we wcześniejszych ćwiczeniach). Wytrzymujemy w pełnym napięciu mięśni trzy sekundy i powracamy do wyjściowej pozycji.

 • 5

  Ćwiczenie 5Ćwiczenie piąte często jest też nazywane rowerkiem. Polega ono na naprzemiennym unoszeniu nóg. Nogę unosimy aż osiągnie ona kąt dziewięćdziesięciu stopni pomiędzy udem i łydką oraz biodrem i udem. Ćwiczenie to różni się od wcześniejszych tym, że nie zatrzymujemy się w pełnym napięciu mięsni na trzy sekundy, ćwiczymy non stop wykonując określoną ilość powtórzeń.

 • 6

  Ćwiczenie 6Ostatnie, szóste ćwiczenie może przypominać niektórym bardzo znane ćwiczenie z lekcji wychowania fizycznego, a mianowicie ćwiczenie nazywane nożycami. Ćwiczenie polega na jednoczesnym uniesieniu części barkowej tułowia (nie podnosząc całego tułowia!) oraz wyprostowanych nóg. W takiej pozycji wytrzymujemy trzy sekundy oczywiście w pełnym napięciu mięśni po czym wracamy do pozycji wyjściowej.

Zasady 6 weidera

Wykonując ćwiczenia należy pamiętać o złotych zasadach, o których dowiedzieliśmy się ze wcześniejszej strony oraz o dobrej rozgrzewce przed rozpoczęciem wykonywanych ćwiczeń. Rozgrzewka to podstawa przed rozpoczęciem wykonywania jakiegokolwiek wysiłku fizycznego.