6 weidera a dietaSame ćwiczenia to nie wszystko, ponieważ niezdrowo się odżywiając możemy zmniejszyć końcowy efekt Aerobicznej Szóstki Weidera lub też możemy w ogóle nie zauważyć efektów (co było by naprawdę trudne). Oczywiście nigdzie nie przeczytamy, że podczas wykonywania naszych sześciu ćwiczeń potrzebna nam będzie restrykcyjna dieta, wystarczy, że będziemy odżywiać się zdrowo oraz z zachowaniem wszelkich zasad dotyczących zdrowego i racjonalnego żywienia.

Poniżej wymienione są zasady, których warto przestrzegać przy planowaniu swoich posiłków:

Pamiętaj

Tworząc swoje posiłki warto również uwzględnić znaną każdemu dietetykowi piramidę żywieniową, która klasyfikuje zdrową żywność w pięciu kategoriach. Piramidę czytamy od dołu, a podczas tworzenia posiłków staramy się wykorzystać w ciągu dnia każdą grupę żywności. Najważniejszą grupą produktów spożywczych są produkty zbożowe, tłuszcze roślinne, kasze oraz ryż, na czwartym miejscu, szczebel wyżej, znajdują się warzywa i owoce. Trzecie miejsce w piramidzie zajmują ryby oraz owoce morza. Wyżej są jajka i drób, a także nabiał. Pierwsze, najmniej ważne miejsce w piramidzie, zajmuje czerwone mięso i słodycze.

Pamiętajmy, zdrowe odżywianie to nie wszystko kluczem do sukcesu jest również odpowiednia dieta lub przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania.